Amafilter® yatay plakalı  filtreler, yüksek  filtrasyon alanı sağlamak ve filtrasyon işleminden sonra yüksek saflık sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.
Filtrat kalitesini iyileştirmek için yatay plakalı filtrelerimizde farklı tipte filtre yardımcıları & filtre toprağı kullanılabilir. Plakalı filtreler yemeklik yağ endüstrisinde esas olarak vinterizasyon  sonrasında  filtrasyon amaçlı kullanılmaktadır, ancak bazen ham yağ ve ağartma toprağı filtrasyonu için de kullanılır .
Yatay plakalı filtre sistemleri, aktif karbonun giderilmesi, ERİMİŞ KÜKÜRT filtrasyonu veya katalizör geri kazanımı için, ŞEKER, kakao veya YEMEKLİK YAĞLARIN filtrasyonu gibi bir dizi uygulamada kullanılmaktadır. Bu sistem minimum ürün kaybı sağlamaktadır ve bazı uygulamalar için filtre kekindeki  ürün içeriği %20’ye kadar azaltılabilir.


Horizontal Pressure Leaf Filter RBDCD Modeli

Bu sistem, filtre sisteminin merkezindeki bir manifold üzerine monte edilmiş paslanmaz çelik filtre plakaları ile donatılmıştır, bu da bakım veya inceleme için kolay ve hızlı bir şekilde çıkarılmasını sağlar.

 
Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsın. Daha fazla bilgi edinmek için Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası sayfalarımızı ziyaret edebilirsin.