Jet pulse torba filtre ünitelerin verimsizliğinin en önemli sebepleri, torba filtrenin kapasitesi, verimsiz bir temizleme sistemi yada bu ikisinin birleşimidir. Sorun çözülmediğinde artan işletme maliyetlerine ve iş kayıplarına neden olur. Bunları engellemek için aşağıda birkaç çözüm sunulmuştur. Yardıma ihtiyacınız varsa, torba filtre problemlerinizi belirlemek ve çözmek adına eşsiz bir uzmanlığa sahibiz.
Önerilen Genel Parametreler;

BASINÇ:             90-100 PSI (6-7 BAR) (Malzeme türüne göre değişiklik gösterebilir)
FREKANS:          İstenilen fark basıncını korumak için 20 saniye veya minimum süre
ZAMAN:             150 milisaniye
 
Dikkate alınız!!

Rezervuar/Tank


 
Zayıf temizlemenin sebebi, yanlış ölçülendirilmiş veya kısıtlanmış bir temizleme sistemi olabilir. Kompresörden tanka gelen hatta problem olmadığına emin olun. Ayrıca, basınçlı tankınızın temizleme şartlarını karşılayacak şekilde dizayn edilip edilmediğini kontrol ediniz.Temizleme Havası


Nemli ve kirli hava, temizleme verimliliğini ciddi oranda düşürür. O yüzden tanklarınızın yeterince temiz ve nemli olmadığından emin olun.

Pulse FrekansıPulse frekansı, tankın kendini tam basınca ulaştırabileceği süreden daha hızlı olmamalıdır.
Pulse SıralamasıPulse sıralaması, yeni temizlenmiş filtrelerin hemen kirlenmesini engellemek için yan yana sıra ile değil çapraz bir şekilde veya atlamalı olarak ayarlanmalıdır.
 

 
Hazne

Depolama için kullanılmamalıdır. Tahliye ekipmanı (dairesel vana, vidalı konveyör vb.), birikim olmadan hazneyi hızlıca bir şekilde boşaltabilecek şekilde ölçülendirilmelidir. Sürgü kapaklı ünitelerin kapağı açık bırakılmalı ve sızdırmazlığı sağlanmalıdır.
Derin Filtreleme / Yüzey FiltrelemeEmisyon yönetmeliği, verimsiz filtrelerden dolayı daha hızlı filtre değişimine zorlar. Bu yüzden daha büyük toz toplama üniteleri yapılır ve verimli filtre medyaları kullanılmaya çalışılır. Emisyonu azaltmak için geleneksel torba filtreler, spunbond veya ePTFE membran kaplı pileli torba filtreler ile değiştirilmelidir.
  


Medya Seçimi


Tüm toz türleri, birbirinden farklı özelliklere sahiptir ve farklı uygulamalar gerektirir. Bu nedenle her zaman düz bir polyester medya kullanmak yeterli değildir. İşlenmiş veya kaplanmış medyalar (örneğin ePTFEmembran, antistatik yüzey gibi) temizleme esnasında daha çok verimlilik sağlar.

Doğru medya seçimini etkileyen unsurlardan bazıları, nem, sıcaklı, iletkenlik ve asittir.Hava Akışı


Toz toplama ünitesinde hava akışını etkileyen birkaç faktör vardır. En büyük problem ise temizleme esnasında, üniteye tekrar toz birikmesidir. Bu faktörler, sistemin hava akış miktarını ciddi bir şekilde etkiler. Daha fazla ACMF için daha fazla filtre yüzey alanına ihtiyaç vardır.Emniyet Mesafesi


Hazne ile filtre alt yüzeyinin arasında kalan mesafedir. Ne kadar büyük olursa, büyük ve ağır tozlar hava akımı esnasında filtreye varmadan düşerler. Bu mesafeyi en uygun hale getirmek için daha fazla yüzey alanına sahip kısa pileli torba filtreler kullanın. Artan mesafe, filtreyi zarar görme bölgesinden uzaklaştırır.
Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsın. Daha fazla bilgi edinmek için Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası sayfalarımızı ziyaret edebilirsin.