Talaşlı imalatın en büyük problemlerinden bir tanesi atomize olan soğutucu yağların buhar oluşturarak sağlıksız bir çalışma ortamı oluşturmasıdır. Günden güne artan İş Sağlığı ve Güvenliği kurallarına istinaden böyle bir çalışma ortamı için sürekli çözümler aranmaktadır. Firmalar bu problemi genellikle duman çıkarmayan kesici yağlar ile (ki kesme esnasında takım ile iş parçası arasında sıkışan sıvının buharlaşmama ihtimali yoktur; ancak minimize edilebilir), havalandırma şartlarını düzelterek ya da elektrostatik, santrifüj, mekanik filtreler ile çözmeye çalışıyorlar.

FILTRATION GROUP (ex. MAHLE) LGA Serisi yağ buharı filtresi, tamamen bu işin amacına uygun üretilmiş, sağlıksız çalışma ortamını ortadan kaldıran ve aynı zamanda buhara dönüşmüş yağı toplayarak tekrardan soğutucu yağ haznesine geri kazandırabilen bir ünitedir.
Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımını kabul etmiş sayılırsın. Daha fazla bilgi edinmek için Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası sayfalarımızı ziyaret edebilirsin.